sobota, 24 lutego, 2024
AktualnościZ kraju

Rolnicy nie odpuszczają. Gospodarze wyjadą na ulicę, 9 lutego

Strajk generalny rolników zapowiedziała NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Ten ogólnopolski protest rozpocznie się 9 lutego 2024 r. o godzinie 10.00. Rolnicy wyjadą na drogi również w powiecie leszczyńskim.

Rolnicy z „Solidarności” zapowiedzieli strajk generalny na terenie całej Polski. Protesty obejmą wszystkie województwa, a zwłaszcza przejścia graniczne z Ukrainą. Powodem akcji jest niezadowolenie z polityki Komisji Europejskiej, a także – zdaniem organizatorów – bierność rządu Donalda Tuska. Blokady potrwają od 9 lutego do 10 marca.

NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” oświadczył, że w środę Prezydium Związku podjęło jednogłośną decyzję o wszczęciu ogólnopolskiego strajku generalnego. Protest rozpocznie się w przyszły piątek 9 lutego o godz. 10 na granicy polsko-ukraińskiej. Jak zapowiadają rolnicy, wszystkie przejścia z naszych wschodnim sąsiadem mają zostać całkowicie zablokowane. Nieprzejezdne mają być także drogi i autostrady w poszczególnych województwach. Nie wymieniono jednak, o które regiony chodzi.

Do protestu przyłączyli się leszczyńscy rolnicy

Swoimi ciągnikami, wyjadą również rolnicy z powiatu leszczyńskiego. Podobnie jak 24 lutego i tym razem chcą pokazać swoją determinację i bunt przeciwko obecnej polityce rolnej.

Miejscem przeprowadzenia tego protestu ma być najprawdopodobniej zjazd z drogi nr 12 na drogę S 5, a jego początek planowany jest na godzinę 10:00. Postulaty gospodarzy są identyczne jak podczas ostatniego strajku: import płodów rolnych z Ukrainy i polityka rolna Unii Europejskiej. Nie jest to jednak bolączka wyłącznie polskich rolników, bo w dalszym ciągu trwają akcje protestacyjne i to niekiedy bardziej radykalne w kilku krajach wspólnoty.

Na dziś w internecie pojawiła się informacja o miejscach zgrupowania traktorów przed tym protestem 9 lutego. W Lesznie ma to być ul. Kosmonautów koło lotniska, rolnicy z okolic Wschowy mają spotkać się przy zajeździe Hubertus w Dębowej Łęce, a dla tych z Głogowa to Różowy most.

fot. iStock

Jeden komentarz do “Rolnicy nie odpuszczają. Gospodarze wyjadą na ulicę, 9 lutego

  • Super jak zawsze działanie wymierzone w zwykłych ludzi. Strajki zamiast być wymierzone w rządzących to wymierzane są w obywatelka później się rolnicy górnicy czy inny dziwią ze ludzie są zle nastawieni. Casy, John deery i inne będą blokować s5 na wysokości mc Donalda tam się spotykają. No i oczywiście wina Tuska który rządzi od miesiąca. PiS tak dużo dla was zrobił ze hej. Pszenica staniała granice otwarte dla produktów za czasie PiS. Na wszystko się zgadzali a teraz kwik ze jest złe . Masakra
    Naprawdę zastanowiie się bo wystarczy zacząć analizować

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *